3D Animasyon Nasıl Yapılır

19 Mart 2017 by admin in Blog 0 comments
3D Animasyon Nasıl Yapılır

3D Animasyon Nasıl Yapılır ?

3D Modelleme ve 3D Görselleştirme için kullanılan programlar ayrıca 3D Mimari Modellemede de kullanılıyor. Bunların yanı sıra ayrıca animasyon bile yapabilirsiniz. Sadece mimarlar için değil, grafikerler de bu programları kullandıkları için birçok alanda güzel projelere imza atabilirsiniz.
Peki, 3D animasyon nasıl yapılır? İndirdiğiniz programlar hakkında eğer hiçbir şey bilmiyorsanız dersleri takip ederek öğrenebilirsiniz. Bu programlar ile basit ara yüzlü olanları seçerek, hazır karakter ve objeleri olan programları indirerek başlarsanız sizler için daha kolay olacaktır.
Örneğin, Unity, 3D Max, gibi birçok programlar ücretsiz ve Pro şeklinde internetlerde mevcuttur. Bunları indirdikten sonra aklınızda bir kurgu oluşturmalısınız. Mesela kısa bir animasyon film. Bir veya birden fazla karakter, arka plan olarak ağaç, ev vs. eklersiniz. Bunların hepsini çizmenize bile gerek yok hepsi hazır olduğu için sizlere özellikle yeni başlayanlar için kolaylık olsun diye tasarımcılar sizler için tasarlayıp derlemiştir.
Sizlere önerim Pivot programını kurun.  Pivot programı Stick Man tarzında çöp adamlar ile animasyon yapabileceğiniz bir programdır. Arayüzü ve tasarımı çok basit ve kolayca kullanıp öğrenebileceğiniz bir programdır, herhangi bir kod vs. girmenize bile gerek yoktur. Sadece çubuk adamları ile eğlenebileceğiniz bu program sizin içinizdeki şevki artıracak ve 3D Mimari Modelleme alanında daha fazla öğrenmenizi sağlayacaktır. Bu sayede ilk basamağı geçtiğiniz de Unity 3D programına geçebilir, daha gerçekçi animasyonlarınızı, filmlerinizi hatta oyunlarınızı kurgulayabilir ve yapabilirsiniz.

Peyzaj Görselleştirme

Burhaniye Konakları Bahçe Görselleştirme

3D Modelleme

Burhaniye Konakları Giriş Görselleştirme

Burhaniye Konakları Mimari Görselleştirme

Mimari Görselleştirme

3D Modelleme

Burhaniye Konakları A Blok Giriş

Back to Top